Únor 2009

Lidský domino :-D

28. února 2009 v 15:54 | Deniisek |  Videa
Lidi, to je teda krutý :-D
Nešlo mi to sem dát jako flash, tak to sem dám jako odkaz

Školní ples

28. února 2009 v 14:57 | Deniisek |  Když nevím o čem psát
teda lidi..Dneska v 19:15 mám být oblečená v Hrabišíně v kulturáku...Budeme mít poslední zkoušku před plesem..Mám fakt nervy...já nemužu ani spat, se mi o tom furt zdá ... A proto mam nervy, že něco zkazim... šaty už mám, brzo vám je dám tady na blog, abyste viděli..Jako jsou pěkný, ale blbě se v nich dýchá :-D
a nejhorší je vymyslet účes..Já jsem chtěla takový prstýnky, ale ono se pořád vymýšlelo něco jinýho, nějaký drdoly..a nakonec mám už 2 hodiny natáčky a uvidim, co z toho vyleze...

Zitra vam kdyžtak napišu, jaky to bylo.. ja už nevim, co k tomuu dodat, tak se mějte a držte mi palce, diky

Ufo ? Nebo co ?

28. února 2009 v 10:17 | Deniisek |  Nadpřirozeno a záhady
Jen tak se nudím a prohlížím si články o UFO a vzpomněla jsem si, že vlastně jednou jsme o letních prázdninách vyfotili něco, co obíhalo kolem Měsíce..Nevím, jestli obíhalo, ale na te fotce to jde vidět, takže Vám sem dám tu fotku a není to podvod, byl zrovna u nás bratranec a bylo něco se mi zdá že před půlnocí

jako moc velká kvalita to neni, je to z mobilu

to velký zářící je měsíc :-D a to vedle...no..kdo ví ..

Je nás pět

22. února 2009 v 18:01 | Deniisek |  Videa
Je nás pět aneb obnažená pozadí : Čunek do vlády


Je nás pět : Topolánek je negativnía spostu takových dalších kravin je na Streamu

Jirka Hurych!

19. února 2009 v 19:10 | Deniisek |  Videa
Dneska ke mně přes Bluetooth došla písnička od Jirky Hurycha o ČEZu ... Mně se to teda líbí :-D aspon proto, že je to jakoby urážka pro ČEZ. Když si to budete pouštět , tak poslouchejte slova :-D

" Mluvil jsem s jejich prvním manažerem.On prej si musí dnes, koupit čtvrtej mercedes a to prej leze děsně do peněz. "


"ČEZ a.s. noční můra , denní běs. "

Kung Prásk !

14. února 2009 v 17:58 | Deniisek |  Videa
Našla jsem ke shlédnutí film Kung Prásk , tak vám ho sem dám.
Není to nejlepší kvalita, nojo...internetový filmy, ale kdo to neviděl, tak se muže kouknout


Španělská jména-mužská

10. února 2009 v 20:36 | Deniisek |  Jména
A zase se ptám, který se vám libi nejvíc

Adán - Agustín - Alberto - Alejandro - Alfonso - Alfredo - Alonso - Álvaro - Andrés - Ángel - Antonio - Ariel - Armando - Arturo - Benjamín - Bernardo - Carlos - César - Chuy - Consuelo - Cristóbal - Daniel - David - Devante - Diego - Dionisio - Domingo - Eduardo - Efren - Emilio - Enrique - Ernesto - Esteban - Eugenio - Federico - Felipe - Fernando - Francisco - Galeno - Gabriel - Gerardo - Gilberto - Gonzalo - Gregorio - Guillermo - Gustavo - Héctor - Herberto - Horacio - Humberto - Ignacio - Isidro - Jaime - Jaoquín - Javier - Javián - Jesús - Jorge - José - Julio - Leonardo - Lorenzo - Luis - Manolito - Manu - Manuel - Marcos - Mario - Martín - Mateo - Mauricio - Miguel - Nicolás - Noe - Oscar - Osvaldo - Pablo - Paco - Pancho - Patricio - Paz - Pedro - Pepe - Rafael - Raimundo - Ramón - Raúl - Ricardo - Roberto - Rodolfo - Rogelio - Ruben - Salvador - Samuel - Sergio - Teodoro - Timoteo - Rodrigo - Tomás - Vicente - Victor

Mně se třeba líbí : Carlos, Paco, Francisco, Rodrigo ( někde se dá zaslechnou Rodriges, třeba ve španělských filmech a tak..)

Španělská jména-ženská

10. února 2009 v 20:33 | Deniisek |  Jména
Jellikož se mi poslední dobou líbí Španělsko, tak jsem si na netu našla španělská jména..V dalším článku dám mužská.
Která se Vám libi nejvic?

Adela - Alicia - Amalia - Ana - Andrea - Ángela - Anita - Aracelí - Ariela - Bárbara - Beatriz - Blanca - - Bonita - Carena - Carlota - Carmen - Carolina - Catalina - Cecilia - Celeste - Chenoa - Clara - Claudia - Constanza - Consuela - Cristina - Daniela - Diana - Dolores - Elena - Elisa - Emilia - Enriqueta - Esperanza - Ester - Eugenia - Eva - Felicia - Felipa - Francisca - Gabriela - Geno - Gloria - Graciela - Guadalupe - Heloisa - Inés - Irene - Isabel - Josefina - Juana - Judit - Julia - Juliana - Julieta - Laura - - Leonor - Linda - Lola - Lolí - Lucía - Luisa - Lupe - Luz - Magdalena - Margarita - María - Mariana - Maribel - Maricela - Mercedes - Mireia - Mónica - Natalia - Nena - Nilda - Norma - Nuria - Olga - Paquita - Patricia - Pepita - Pilar - Raquel - Rebeca - Reyes - Rita - Rosalía - Rosario - Sara - Silvia - Sofía -Soledad - Sonia - Soraya - Susana - Tebas - Teresa - Verónica - Victoria - Virginia - Yolanda


Mě se třeba líbí Carmen , Dolores, Linda a nebo Mercedes ( ne proto, že Mercedes je taky značka auta:-D )

Západ Evropy potrápil orkán...

10. února 2009 v 18:28 | Deniisek |  Quentin
Silné vichřice v pondělí večer a v úterý zasáhly Velkou Británii, severozápad Francie, Švýcarsko a západ Německa. Ve Francii zůstalo bez proudu až 600 000 domácnosti a z pařížských letišť nedolétlo dvě stě spojů. Postiženo bylo 3000 cestujících. V Británii bylo po přechodu bouře na 95 místech vydáno varování před povodněmi.
10. 2. 2009 16:32 - PAŘÍŽ/LONDÝN/BERLÍN
Francouzský meteorologický úřad oznámil, že vítr u pobřeží dosahoval rychlosti až 140 kilometrů v hodině a ve vnitrozemí 120 kilometrů. Nejhůře postižené jsou oblasti kolem měst Nantes na západě země a Orléans ve střední Francii. Velké škody hlásí i Burgundsko. Bez proudu se podle elektrikářů ocitlo 608 000 domácností, dodávky se ale podařilo obnovit.
Pařížská letiště Charlese de Gaulla a Orly byla uzavřena od pondělí 19 hodin. Jen společnost Air France nahlásila zrušení 200 letů.

Vichr řádil v Německu a Švýcarsku

Prudký vichr se v pondělí večer a v úterý ráno přehnal také přes Švýcarsko, kde u hranic s Francií dosahoval rychlosti až 150 kilometrů v hodině. Meteorologové očekávají, že by měl opět zesílit a zasáhnout hustě obydlené oblasti na východě země. Vichr by měl dorazit i do Česka.

Zimní počasí se vrátilo také do Německa, kde sníh ráno zkomplikoval dopravu a způsobil několik dopravních nehod. Největší problémy měli řidiči v Hesensku, kde sníh rychle zasypal dálnice. Na dálnici A7 se převrátily tři kamióny, které cestu zablokovaly. Policie odhaduje škodu na 120 000 eur (téměř 3,4 miliónu korun).
Sníh a náledí trápily německé řidiče i na východě a jihu země. Podle agentury DPA došlo při nehodách většinou jen k drobným zraněním i škodám.

Záplavy v Anglii

Bouře provázená poryvy větru v úterý přinesla do Británie prudké lijáky. Místy také sněžilo. V zemi stoupá riziko záplav. Meteorologové již vydali přes 95 varování před stoupající vodou. Většina jich byla vydána na jihu a jihozápadě Anglii. Podle meteorologů k tomu přispívají kombinace aktuálních dešťů, kdy na některých místech napršelo za den tolik, jako je průměr za celý únor, a počínající tání dříve napadaného sněhu, kterého v mnoha oblastech leží silná vrstva.

V Sussexu napadlo 4,1 centimetru deště, přitom za celý únor tam napadne obvykle 5,7 centimetru. V severním Middlesexu napršelo 3,8 centimetru, což je jen o desetinu méně, než je obvyklý průměr za celý měsíc.
Ve východním Sussexu už přijali 70 telefonátů kvůli místním záplavám, kdy se voda dostala do sklepů nebo na zaplavených silnicích uvízla auta.
Nejméně 3000 domácností je na jihu a jihozápadě Anglie bez dodávek elektrické energie.Západ Čech zasáhla vichřice, donesla sníh i déšť

10. února 2009 v 18:25 | Deniisek |  Quentin
A u nás akorát od rána hodně sněží a teď fouká...Já mám stejně pocit, že to teprv přijde-...No super! a zítra mám jet s holkama do města...

Karlovarsko i Plzeňsko se v současnosti potýká s vichřicí Quinten, která do Česka přišla ze západní Evropy. Do Krušných hor dorazila vichřice o rychlosti až 110 kilometrů v hodině. V nižších polohách karlovarského kraje byly nárazy větru slabší. Silný vítr na Plzeňsku vyvracel stromy a ničil elektrická vedení.
10. 2. 2009 17:32 - 10. 2. 2009 17:48 Aktualizováno - KARLOVY VARY
Silný vítr zasáhl vrcholky Krušných hor v úterý kolem 16. hodiny. "V nárazech dosahoval síly vichřice, 108 až 110 kilometrů v hodině. Zároveň začalo sněžit," řekl Právu náčelník Horské služby v Božím Daru Rudolf Chlad.
V nižší polohách Karlovarského kraje byly nárazy větru o poznání slabší a pohybovaly se kolem 70 km/h. V nížinách se místo sněhu objevovaly dešťové přeháňky. "Pod 800 metrů to už nebylo tak silné," poznamenal náčelník HS.
Někteří provozovatelé sjezdovek podle něj raději zastavili vleky a lanovky. "Vydali jsme upozornění, aby lidé upustili od hřebenových túr. Některé stromy mají námrazy a jsou obalené sněhem, hrozí jejich pád," varoval Chlad.

Poruchy v síti zaznamenali i západočeští energetici. Proud například několikrát vypadl domácnostem v Chodově na Sokolovsku. "Nemáme žádný výpadek v síti velmi vysokého napětí, řešíme čtyři poruchy na rozvodech vysokého napětí a zhruba stovku v sítích nízkého napětí," uvedl v 16 hodin Martin Sobotka, mluvčí Skupiny ČEZ pro západní Čechy.
"Máme posílené služby a v terénu na odstranění poruch pracuje maximum čet," poznamenal Sobotka.

Na Plzeňsku padaly stromy

BODY {font-family:Geneva CE, Arial;font-size:x-small;} .size1 {font-family:Geneva CE, Arial;font-size:xx-small;} .nadpis {font-family:Geneva CE, Arial;color:#0086DF;font-weight:bold;font-size:medium;}
Jeden ze stromů přímo v Plzni poničil potrubí, druhý padl na zaparkovaný automobil a další poškodil troleje tak, že doprava na trati byla přerušena. Přes stovku poruch na rozvodech vysokého napětí a v sítích nízkého napětí dosud řešili také západočeští energetici.
"V půl druhé odpoledne byl ohlášen padlý topol na potrubí v Plzni ve Vejprnické ulici. K odstranění stromu jsme museli povolat autojeřáb," uvedla mluvčí hasičů Alena Marešová. Škodu na potrubí odhadl majitel až na 100 000 korun.
O půl hodiny později padl strom na auto parkující v ulici Terezie Brzkové na Skvrňanech. Troleje v Masarykově ulici na Doubravce poškodil další strom v půl třetí odpoledne. "Trať se podařilo zcela zprovoznit o půl hodiny později," řekla mluvčí.
Nejčastěji hasiči zatím odstraňovali stromy padlé na silnice, kde bránily průjezdu. V jednom případě padlý strom zatarasil také vchod do domu. Silný vítr komplikoval i jízdu po dálnici D5 na trase z Rozvadova do Plzně. Kvůli prudkým nárazům větru mnozí řidiči raději zpomalovali.

Tak ono už to má jméno!!Quinten

10. února 2009 v 13:02 | Deniisek |  Quentin
No...Tak ta vichřice má už jméno! Tak to má teda dobrý..Naposled tady byla nějaká Emma a ještě jakejsi Kyrill ( nevim jak se to píše, tak se mu kdyžtak omlouvám...)Meteorologové v úterý rozšířili předchozí výstražnou informaci o silném větru, který zasáhne většinu krajů ČR a v horských polohách může dosahovat až rychlosti vichřice. Nynější varování je doplněno o možnou tvorbu sněhových jazyků a závějí a platí až do čtvrtečního rána. Výstrahu vydal v úterý Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

10. 2. 2009 11:31
Přes území Německa bude směrem k východu postupovat hluboká tlaková níže nazvaná Quinten. Během úterka začne jihovýchod našeho území ovlivňovat frontální vlna postupující z Rakouska přes Moravu a Slezsko k severovýchodu.
Odpoledne proto meteorologové očekávají na jihovýchodě území místy intenzivnější déšť se sněhem nebo i sněžení. Napadnout by mohlo až 10 centimetrů nového sněhu během šesti hodin.
Během úterního odpoledne navíc začne zesilovat vítr, který bude v západní polovině Čech dosahovat rychlosti až 90 kilometrů za hodinu, v nárazech na hřebenech hor až 110 kilometrů za hodinu.
Vítr se během noci na středu a ve středu bude stáčet na západní až severozápadní a k večeru začne jen pozvolna od západu slábnout. Přesto meteorologové varují na možnou tvorbu sněhových jazyků a závějí.
Ty se budou tvořit i ve středu, zejména na Českomoravské vrchovině a v horských oblastech.

Decode!!!

9. února 2009 v 12:19 | Deniisek |  Videa
No, mám další pisničku, na které můžu být ujetá :-D
Kdo viděl Stmívání, tak asi ví, o čem je řeč
Paramore- Decode!!!
Skupinka Paramore mi nevadí, líbí se mi od nich další písničky- Pressure ( ta zazněla ve hře the Sims 2 - my ju máme na playstation) potom dál Crushcrushcrush, Misery Business, My number one, Hello Hello....Toho je.. Tak tady Vám dávám Stmívání....Pro ty, co to ještě neviděli


Vichřice!!

9. února 2009 v 12:12 | Deniisek |  Quentin
Meteorologové varovali před silným větrem, který zasáhne Českou republiku v úterý dopoledne. Největší sílu bude mít na hřebenech hor, kde dosáhne v nárazech až 110 km/h. Velkou silou udeří vítr i na západní polovinu Čech, kde bude mít rychlost až 90 km/h. Výstražnou informaci vydal v pondělí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
9. 2. 2009 11:10
Výstražná informace platí prozatím do středečního dopoledne. V západních Čechách může v úterý vítr v nárazech dosahovat až rychlosti 90 km za hodinu, přičemž na hřebenech hor mohou poryvy dosáhnout až rychlosti 110 kilometrů za hodinu, tedy síly vichřice.
V celém týdnu by se mělo postupně ochlazovat, od severozápadu by měl na území ČR proudit chladný vzduch, který s sebou přinese velkou oblačnost a sněhové srážky.

Úterní ráno potrápí řidiče ledovkou

Úterý bude zatažené, na většině území s deštěm, přičemž ráno a večer mohou srážky namrzat a není vyloučena tvorba ledovky, řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress. Na Moravě a ve Slezsku budou srážky převážně sněhové s tím, že na jihu Moravy by v úterý mohlo napadnout až 10 centimetrů sněhu, na hřebenech Beskyd a Jeseníků až 15 centimetrů.
Ranní teploty se budou pohybovat mezi minus třemi až minus sedmi stupni, přes den vystoupí na Moravě na minus jeden až plus dva, v Čechách se budou pohybovat mezi minus dvěma a plus dvěma stupni Celsia.
Ve středu bude na většině území převládat velká oblačnost se srážkami, ráno a večer se může objevit mrznoucí déšť. Ve vyšších polohách se kvůli silnému větru mohou tvořit sněhové jazyky.
Ranní teploty by se měly pohybovat mezi minus čtyřmi a nulou, denní mezi nulou a čtyřmi stupni Celsia. I nadále bude foukat čerstvý vítr.
Podobné počasí by mělo podle všeho vydržet i po zbytek týdne, přičemž v pátek ráno by mohly teploty klesat až k minus deseti stupňům Celsia.

JÁ TY VICHŘICE NENÁVIDÍM!!ALE PŘIZNEJME SI TO..prostě mám strach z vichřic a z bouřek :-D z bouřek hlavně..mí nejbližší potvrdí, že?:-D:-D

Řídit auto od 15ti?

7. února 2009 v 10:54 | Deniisek |  Noviny
Teda..Kdyby se mně naskytla taková příležitost, tak beru..I když ten řidičák na skupinu AM si už dělat můžu ( a rovnou hned tady v Šumperku) , tak nevím , ale šla bych do toho..Táta říkal, že mi to klidně zaplatí (ten řidičák) , ale že motorku mi nekoupí..Takže si budu muset asi počkat na auto ..Na řidičák B.. Že to je prý zbytečný si teď dělat AM a potom za 3 roky B..Lepší je udělat si všechno naráz..:-D

Tady máte tu zprávu:

České silnice brázdí nejrůznější vozítka, během posledního roku se ale rozmohl trend, kdy lze v malých autech na silnicích potkat už i patnáctileté výrostky. Stačí, aby měli řidičský průkaz skupiny AM na motocykly do 50 ccm a dostatečně movité rodiče, kteří oželí zhruba 300 tisíc korun.
7. 2. 2009 06:43
Ačkoliv designem si takové čtyřkolky skutečně nic nezadají s normálními osobními vozy, rozdíl je veliký. Zákonem mají danou omezenou velikost, hmotnost, obsah, výkon i rychlost, takže s nimi lze jet maximálně 45 kilometrů za hodinu. Rozhodně už ale nejde o mopedy, přestože je do této kategorie ministerstvo dopravy zahrnulo.
V současnosti brázdí české silnice nejméně 30 takových aut, často k nelibosti některých dopravních odborníků a psychologů. Mezi dospívajícími Čechy ve věku od 15 do 17 let je přitom 3821 z nich držiteli takového řidičského oprávnění.
"Máme oprávněnou obavu, že tenhle krok nepřispěje k bezpečnosti silničního provozu. Vždyť i podle statistik mají mladí řidiči velký podíl na dopravních nehodách a my dáme volant do ruky patnáctiletým," podivoval se mluvčí Ústředního automotoklubu (ÚAMK) Pavel Kuchálik. Podobní řidiči se podle něj zařadí do velmi rizikové skupiny ohrožené nehodami.

Pokuty a tresty nižší

Policie sice nevede statistiky nehod způsobených právě čtyřkolkami a jejich mladými řidiči, pokud však patnáctiletý řidič zaviní nehodu, čeká ho stejný počet trestných bodů jako normálního smrtelníka, ovšem nižší pokuta.
Ta je dle informací ministerstva dopravy omezena maximální hranicí 2000 korun. Větší trest pro řidiče-mladíky je spíše ten, že správního řízení se musejí zúčastnit i jejich rodiče a zástupce orgánu ochrany dítěte.
Pokud by se v krajním případě dopustil náctiletý řidič při řízení auta trestného činu, sankce jsou rovněž mírnější než u dospělých a rozhoduje o ní soud. Začíná se finanční pokutou a končí umístěním v diagnostickém ústavu.
"Já bych jim auto do ruky nedal. Je to vysoce rizikové a my místo zpřísnění pravidel pro řízení tato ještě více zmírňujeme. Nejvážnější nehody způsobují právě mladí řidiči. Přestože mají lepší reakce, nezralost jejich osobností má na nehodovost zcela zásadní vliv," vyjádřil se kriticky i psycholog Slavomil Hubálek.

Drahý špás

Vozy určené náctiletým se začaly ve velkém dovážet z Itálie a Francie především v loňském roce. První podobné čtyřkolky se ale na území ČR objevily již v letech 2003 a 2004. Průkopníky mezi nimi jsou značky Aixam a Jawa. První z nich je francouzské vozítko s japonským motorem, které lze pořídit od 254 do 335 tisíc korun. Druhý je výrobek z Itálie s motorem Lombardini, jenž se dostal pod patronát slavného výrobce českých motocyklů Jawa a stojí mezi 230 až 325 tisíci korunami.
"Italská firma už ale podle mých informací zkrachovala a ta auta nevyrábí. Navíc je to velmi drahý špás a také nespolehlivé autíčko. Za dobu, co jsme ho nabízeli, bychom počet prodaných kusů spočítali na prstech dvou rukou," řekl Právu zástupce jednoho pražského prodejce aut, který by prý sám podobný vůz svému dítěti nekoupil.
Všechny tyto čtyřkolky musejí mít licenci a povolení od českého ministerstva dopravy, aby mohly jezdit na zdejších silnicích. Podle mluvčího ministerstva Martina Kupky získalo takové povolení celkem pět značek, ale aktivní na českém trhu je nyní pouze Aixam.
Omezení vozů pro náctileté:
hmotnost do 350 kg (bez baterií)
výkon do 4 kW
konstrukční rychlost 45 km/h
objem motoru do 50 cm3
maximálně dvě osoby ve voze
délka do tří metrů
"Prodáváme taková auta od základních verzí až po ty nejluxusnější, která mají sundavací střechu, litá kola, zadní stěrač, mlhovky, přehrávač CD s dálkovým ovládáním a podle našich zkušeností se prodávají právě ty nejdražší. Kupují je bohatí tatínkové svým synáčkům," uvedl jiný z pražských prodejců. Žádné z těchto aut ale nemá airbagy.
Právě větší bezpečnost než u mopedu se však líbí i šéfovi české dopravní policie Leoši Tržilovi. "Když kluk nabourá tímhle autem, tak rozbije plechy, ale když mopedem, rozbije si ústa," podotkl Tržil, podle něhož jde zatím spíše o výstřelek movitějších lidí než o trend. "Normální řidič by si to nekoupil a raději pořídí klukovi babetu," dodal.

771x dělat řidičák?

6. února 2009 v 18:04 | Deniisek |  Noviny
Teda lidi!! Tomu se říká smůla..771x řidičák....Nepředstavitelné..Ta musí mit teda peněz:-D:-D


Jižní Korea nemá o řidičku víc, tedy alespoň ne o 68letou ženu, která nesložila řidičské zkoušky ani na pokus číslo 771. Řidička známá jen příjmením Ča se ovšem nevzdává, místním médiím řekla krátce po svém dalším neúspěchu, že se bude bojovat a zkusí to zase znovu.
6. 2. 2009 13:38 - JEONJU
Žena živící se ve městě Jeonju jako prodavačka podstupuje testy skoro každý pracovní den od roku 2005, ale stále se jí nedaří zkoušky úspěšně složit. V tomto týdnu znovu selhala a stala se jasnou rekordmankou v počtu těchto neúspěchů.
Problém nemá žena v samotných jízdách, ale v písemné části zkoušek. Nutnost je získat aspoň 60 ze 100 bodů, ona ale běžně získává mezi 30 až 50 body.
Policisté odhadují, že za pokusy o složení písemných testů už utratila v přepočtu asi 80 tisíc korun. "Je mi vždy líto, když se jí to znovu nepovede, pokud to někdy zvládne, tak pro ni vyrobím nějakou upomínkovou destičku," uvedl soucitně jeden policista.


( tak to ten policista je hodnej..A mimochodem- 80 tisíc je dost :-D )

Naplno chřipková epidemie!!

6. února 2009 v 18:01 | Deniisek |  Noviny
Teda lidi!! no to mě poser!:-D naplno epidemie a u nás ve třídě jich pochvípalo jenom 6... a prej v Libině z 15 žáků přišlo jenom 5¨:-D

tak tady je ta zpráva

Chřipková epidemie naplno propukla v Jihomoravském, Plzeňském, Karlovarském, Královéhradeckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji. Počty nemocných ve všech těchto překročil dva tisíce na sto tisíc obyvatel, tedy hranici, kterou hygienici označují za epidemii.
6. 2. 2009 14:42
V celé republice ale plošně epidemie zatím nevypukla. "Oproti minulému týdnu v ČR vzrostl počet nemocných o dvě procenta na současných 1837 na sto tisíc obyvatel," řekl v pátek Právu doktor Michael Vít, hlavní hygienik republiky.
Informoval, že "největší nárůst nemocných, a to 15 procent, je ve Zlínském kraji, kde je také nejvíce nemocných, a to 2184 na sto tisíc obyvatel," řekl Vít. Následuje kraj Karlovarský, kde přibylo 14 procent nemocných na 2168 nemocných na sto tisíc obyvatel.
Naopak některé kraje už zaznamenaly i mírný pokles. Například v kraji Vysočina je 1333 nemocných na sto tisíc obyvatel, a to je pokles o 13 procent. Právě na Vysočině už začaly jarní prázdniny, které pomohly epidemii zbrzdit. Vít ale upozornil, že je to možná i tím, že nemocní nejdou k lékaři. Jedenáctiprocentní pokles má Praha.

Virus není nový

Virus A (H3N2), který je odpovědný za letošní chřipkovou epidemii, je agresivnější než virus, který zde byl v minulých letech. "Jako vyvolavatel lidských infekcí už se uplatňuje 40 let," řekla Právu v pátek doktorka Martina Havlíčková, vedoucí Národní referenční laboratoře pro chřipku.
Přesto je průběh onemocnění těžší, postižený má vyšší horečky, které trvají několik dní. Celková doba léčení je delší a dosahuje zhruba sedmi dní. Během nich by pacient měl být na lůžku.
Podle dětského lékaře Milana Kudyna z Prahy virus má větší sklon napadat plicní tkáň. Proto lékaři častěji předepisují i antibiotika, ač na virus chřipky nezabírají. Chřipka je totiž virové onemocnění a antibiotika zabírají pouze na bakteriální infekci. Ta však může vzniknout právě v důsledku chřipky. Kudyn také doporučuje postiženým chřipkou hodně pít, mít dostatek vitaminů a srážek teplotu.

Přecházení chřipku šíří

Praktický pražský lékař Jan Jelínek zase tvrdí, že mnohem víc lidí řeší krátkodobou neschopnost v důsledku chřipky bez neschopenky. "Je to proto, že za první tři dny nemoci nedostanou žádné peníze." To vede k přecházení chřipky a k jejímu rychlejšímu šíření.
Chřipka je totiž kapénková nákaza, a šíří se kýcháním a smrkáním. Postižený musí zůstat doma, v posteli, brát paralen. Podle lékařů zůstat ležet je důležité, protože pacienta zpravidla bolí celé tělo, zejména svaly, klouby a hlava. Odpočinek na lůžku přispěje k rychlejšímu uzdravení.

Zavřené nemocnice i divadla

V uplynulém týdnu v důsledku chřipkové epidemie mnohé nemocnice zakázaly návštěvy a některá divadla zrušila představení pro onemocnění herců chřipkou.
"Je na místních orgánech, aby rozhodly, zda pro návštěvy uzavřou nemocnice, domovy důchodců nebo léčebné ústavy. Z centra zatím nic takového dělat nebudeme. Stejně tak nebudeme zatím vyhlašovat ani chřipkové prázdniny," řekl Vít. Dodal, že jarní prázdniny, které začnou, mohou chřipkovou epidemii částečně utlumit.
Vít nabádá nemocné, aby nepodceňovali chřipku, protože může vést k vážným zdravotním komplikacím, jako je zápal plic, onemocnění kloubů a srdce. Na chřipku v ČR ročně zemře zhruba 1500 lidí, převážně starších, kteří již mají nějaká chronická onemocnění a chřipka jejich stav zhoršuje.

Chřipka řádí i v dalších zemích

I v tomto týdnu, nejen u nás, ale i v Evropě chřipka dál zesílila a postihla více lidí. Vyšší výskyt hlásí Lucembursko, Švýcarsko, Německo, Polsko i Švédsko. Naopak nízká nákaza je zatím na Slovensku, v Litvě, Lotyšsku, Srbsku a na ústupu již je v Portugalsku, ve Velké Británii a částečně i v Dánsku, Irsku a Španělsku.

Do prdelky??

5. února 2009 v 19:26 | Deniisek |  Když nevím o čem psát
Ano...Dnes mně a mojí kamošce učitel řekl, že prej se snažíme lozit do prdelky prezidentovi naší republiky!! :-D:-D

Včera jsme měli ve výtvarce malovat plakáty na ples a k tomu ještě přidat obrázek..Tak jelikož mám na mobilu net zadarmo, tak jsem se po něčem koukla. Našla jsem pěkný obrázek, jak spolu tančí 2 páry..Tak jsem to tam namalovala a jelikož mi moc nejdou malovat chlapský obličeje, tak mi ten jeho trochu ujel..A dneska se učitel ve fyzice na ty naše plakáty díval a prej ten chlap na tom plaátě vypadá jako prezidentův syn!!Že má tak křivou držku apod.. nejdřív měl poznámky, potom k sobě do kabinetu skočil pro NB a ukazal nám fotky..Teda já jsem teda ještě obrázek toho jeho syna neviděla, až dnes a velkej krasavec to není :-D možná je podobnej tomu na našem obrázku, ale on to být neměl...Terča říkala, že to vypadá jako zástupce, tak to měl být zástupce:-D a pak nám učitel řekl, že to je podlízání prezidentovi a že mu teda lezeme do prdelky... no to určitě! :-D:-D

Goth prsten

1. února 2009 v 12:21 | Deniisek
Ahoj lidi!!Brouzdám po netu na Gothic oblečení a zalíbil se mi jeden prsten. Na stránkách, na kterých jsem byla není, tak doufám, že něco víte a poradíte mi..Já bych ho moc a moc chtěla...Kdyžtak mi do komentářů nebo na icq 485-622-832 napište, kde ho sehnat...Nemusí být přesně takový, ale aby to byl takový styl..

Moc vám děkuju :-*