Září 2007

Vendy

22. září 2007 v 10:14 | Sedmačka |  Spřátelené blogy
Blog moji supr kamošky Vendy :)
www.vendyvcelka.blog.cz

Česko zasáhnou extrémní srážky a mohutná vichřice

6. září 2007 v 14:55 | Sedmačka |  Vítej( něco o mě)
Meteorologové varují před silnými srážkami, které bude doprovázet silný vítr. Pršet bude od středečního odpoledne do pátku. Za dva dny by mohlo napršet více než 100 milimetrů srážek. Vítr v noci ze středy na čtvrtek by mohl na horách v nárazech dosáhnout až síly orkánu.
5.9. 2007 11:39 - 13:57 Aktualizováno
PRAHA - Varování před silnými srážkami platí pro moravské kraje a také pro Vysočinu, Pardubický kraj a Jihočeský kraj.
Vítr, který bude deště provázet, může na horách v nárazech dosahovat rychlosti až 135 kilometrů v hodině, tedy síly orkánu. "Při něm se lámou stromy, převracejí popelnice, strhávají vedení elektrického napětí," řekla Právu Dagmar Honsová z pražského Meteopressu.
"Nevylučujeme vzestup vodních hladin, protože přívaly vody, které zasáhnou Moravu, hlavně pak Jeseníky a Beskydy, budou skutečně vysoké. Spadnout má 100 až 160 mm srážek, tj. 100 až 160 l vody na metr čtvereční," doplnila Honsová.
Rozvodněné toky by ve čtvrtek a pátek mohly zatopit sklepy a níže položené domy. Potoky by se mohly rozvodnit především v Beskydech, na východní Moravě a také v jižních Čechách.

Česko zasáhl vytrvalý déšť, zvedá hladiny řek

6. září 2007 v 14:53 | Sedmačka |  Vítej( něco o mě)
lidičky, ja chodim do školy do hrabišína a tam je o hrabišíně řeč.
přečtěte si "déšť a silný vítr" tam je něco o hrabišínu
Prudké deště panující od středečního odpoledne na velké části České republiky způsobily na řadě míst zvyšování hladin řek. Ve čtvrtek byl třetí stupeň vyhlášen na říčce Vidnávce ve Vidnavě a na Bělé v Mikulovicích v Olomouckém kraji. Druhý povodňový stupeň platí na Labi ve Špindlerově Mlýně ve východních Čechách.
6.9. 2007 09:40 - 14:21 Aktualizováno
SEVERNÍ MORAVA - Podle informací mluvčí Povodí Odry Šárky Vlčkové by ve Vidnavě mohla být ohrožena zástavba. Hladiny hlavně menších toků by se však mohly rychle zvyšovat i na dalších místech v republice. Vodohospodáři varují, že povodňových stupňů může dosáhnout i Malše v jižních Čechách.
"Třetí povodňový stupeň platí na Vidnávce od osmi hodin od rána. Zatím v této souvislosti nemáme žádné výjezdy. K prvnímu zatopenému domku jsme ale vyjeli do obce Písečná, kde voda z náhonu, valící se přes silnici, zatopila dům," řekla Novinkám mluvčí hasičů olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková
Český meterorologický ústav vyhlásil ve čtvrtek ráno varování před povodněmi pro Olomoucký a Moravskoslezký kraj. Před polednem výstrahu rozšířil také pro kraje Zlínský a Jihomoravský. Silné srážky se očekávají také v jižních Čechách a na Vysočině.
Na Jesenicku napršelo za večer a noc od 75 do 125 milimetrů srážek. Za 24 hodin do čtvrtečního rána spadlo nejvíce srážek na Rejvízu, celkem 137 mm.
Podle původních předpovědí mělo více srážek spadnout na beskydské straně, oblačnost se však stočila jinak.

Déšť a silný vítr

Hasiči na Olomoucku také od rána odklízejí padlé stromy z železniční trati u obce Hrabišín na Šumpersku. Doprava zde byla zastavena.
Prudké deště doprovází také silný vítr, který zejména v severních oblastech České republiky lámal stromy a způsobil velké škody. V Krkonoších dosáhl síly orkánu.
Druhý povodňový stupeň platí též na Labi ve Špindlerově Mlýně. Také tam hasiči ráno odstraňovali popadané stromy. Silnice mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem byla načas neprůjezdná.
Do jednoho z kmenů narazilo osobní auto, řidič však vyvázl nezraněn. Jinde na Vrchlabsku spadl strom na projíždějící sanitku, další stromy popadaly na dvojici zaparkovaných vozů na parkovišti v Trutnově.

Noční vítr lámal stromy, bez proudu tisíce domácností

6. září 2007 v 14:48 | Sedmačka |  Vítej( něco o mě)
vím, že to nepatří ke mě, ale nevim kam to dat, je tam řeč o Orlickém Záhoří , tam bydlí "moje dvojče" jinak řečeno JP.
něco si o tom přečtěte , ja jsem na šumpersku
Silný vítr způsobil od středečního večera škody na mnoha místech ČR. V Krkonoších dosahoval síly orkánu, kde stejně jako v Jeseníkách a okolí lámal stromy a poškozoval dráty i sloupy elektrického vedení. Na Šumpersku se bez proudu ocitlo na 9000 domácností. Zasažena byla též oblast Orlických hor. Vítr doprovází vydatné dešťové srážky.
6.9. 2007 07:43 - 08:51 Aktualizováno
OLOMOUC - "Máme hlášeno několik spadlých stromů na Šumpersku a jeden na Olomoucku, stále ale přibývají nové události. Například v Nových Losinách či Hanušovicích na Šumpersku spadly stromy či větve na elektrické vedení," uvedl operační důstojník olomouckých hasičů.
"Na Šumpersku jsme měli rozsáhlé poruchy na třech linkách, bez elektrické energie bylo zpočátku zhruba 9 000 odběrných míst. Postupně poruchy opravujeme," uvedl mluvčí ČEZ pro oblast Jaroslav Jurča.

Poškozeny také elektrické sloupy

V oblasti Krkonoš zaznamenali energetici 30 poruch na vysokém a 250 na nízkém napětí. Bez proudu se ocitla řada domácností. "Počítáme s tím, že výpadky v dodávkách elektrického proudu obnovíme během dnešního dopoledne. Opravy komplikuje silný déšť a neutuchující vítr," řekla mluvčí ČEZ z Hradce Králové Šárka Beránková.
Vítr silně zasáhl i oblast Orlických hor, kde problémy s dodávkami nastaly především v okolí Orlického Záhoří. Ke spadaným stromům vyjížděli hasiči na severní Moravě a ve Slezku. Desítky výjezdů uskutečnili hasiči na Bruntálsku, Opavsku nebo Ostravsku, kde došlo i na odčerpávání vody ze zatopených míst.
Vítr či padající stromy poškodily nejen dráty elektrického vedení, ale někde i sloupy. Na silnici mezi obcemi Melč a Mikolajice na Opavsku způsobily lehké zranění řidiče osobního auta.

Déšť zvedá hladiny řek

Vítr doprovází vydatné úhrny deště. V jižních Čechách byl déšť pravděpodobnou příčinou smrtelné dopravní nehody. U Kamenného Újezdu na Českobudějovicku se srazilo osobní auto Škoda Octavia s kamiónem, který převážel dřevo. Řidič škody dostal smyk a na místě i se spolujezdcem zahynul.
Vydatný noční déšť v jižních Čechách se už projevil na některých řekách, zvedají se hlavně hladiny toků v Novohradských horách. Černá v Líčově po 8:00 překročila první povodňový stupeň. Vzhledem k dalším očekávaným srážkám lze předpokládat, že řeky v této oblasti, tedy především Malše a Černá
Meteorologové nadále varují před dešťovými srážkami doprovázenými silným větrem.

Oznámení!

3. září 2007 v 12:01 | Sedmačka |  Vítej( něco o mě)
Ahoj lidičky, dnes 3.září sem se stala osmačkou , ale budu se zde pořad psat jako sedmačka .
To je hrozny že nam ty prazdniny tak rychle utekly, no je to děsny ale budou dalši, pak přijdou zase ty letní ....už se nemužu dočkaaaaat...