3. scénář o konci světa-Smrtící pandemie

3. července 2007 v 18:10 | Sedmačka |  Konec světa
Smrtící pandemie
Snad nejmrazivější bylo sledovat třetí čtvrtinu dokumentu, ve které se Dr. Howell probudí do Londýna, v němž právě přistálo letadlo z oblasti nakažené neznámým smrtícím virem, který již připravil o život desítky tisíc lidí. Jeden z cestujících zemřel ještě na palubě, ostatní se však rozjeli do svých domovů a nevědomky tak šíří nákazu všude kolem sebe.
VirusVirus
Vláda vyzývá, aby všichni, kdo letadlem letěli, vyhledali neprodleně lékařskou pomoc a zavolali na speciální číslo. Virus se však beznadějně šíří a během několika hodin je jím v londýnské metropoli nakaženo přes tisíc lidí.
"Největší starosti nám dělá moderní letecká doprava. Odletíte z Hongkongu a ani nevíte, že tam řádí epidemie. Vrátíte se do New Yorku, do jednoho z největších měst na světě. Není vám dobře. Přičítáte to únavě z cesty, ale ve skutečnosti šíříte nový virus," vysvětluje profesor John Oxford.
Profesor Oxford také připomíná poslední masivní útok pandemie, tzv. španělskou chřipku, která se roku 1918 rozšířila téměř po celém světě a vyžádala si 50 - 90 milionů obětí na lidských životech.
Dále na příkladu jednotky z Jižní Afriky vysvětluje, že karanténa tehdy byla téměř nemyslitelná: "Jak strčit do karantény tisíce vojáků, když skončila válka a oni se chtěli vrátit domů? A tak se vojáci vlakem vypravili domů, napříč kontinentem. Rodiny se doma sešly, pořádaly oslavy a zvaly své známé..."
Virus - karanténa
V 21. století se virus šíří ještě rychleji. Armáda přistoupila k naprosté karanténě a drastickým opatřením v centru města. Ve městě platí výjimečný stav, protože ne všichni poslechli výzvu, aby zůstali ve svých domovech, nevycházeli a sledovali zprávy.
A opět povzbuzení za závěr: "Jsme si jisti, že znovu dojde k pandemii chřipky. Není to science-fiction, ono k ní dojde. Jen nevíme, kdy..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama