Greenpeace

1. dubna 2007 v 18:13 | Sedmačka |  Greenpeace

Jaké jsou cíle Greenpeace

Cílem Greenpeace je zajistit možnost zachování života na Zemi v celé jeho rozmanitosti.
Greenpeace usiluje o záchranu biodiverzity v celé její šíři, chce pomoci zabránit znečišťování atmosféry, odvrátit hrozbu globálních klimatických změn a zničení ozónové vrstvy, zabránit znečišťování a zneužívání světových oceánů, souše a sladkovodních zdrojů. Usiluje o odvrácení jaderné hrozby a propaguje mír, světové odzbrojení a myšlenku nenásilí.
Greenpeace se zavázalo jednat na principu nenásilí, politické nezávislosti a napříč hranicemi států. Odhaluje hrozby pro životní prostředí a usiluje o hledání možných řešení těchto hrozeb. V tomto úsilí nemá žádných trvalých spojenců ani nepřátel.
Greenpeace vede kampaně proti největším znečišťovatelům a upozorňuje na globální ekologické problémy.

Jak Greenpeace pracuje?

Ve světě

Greenpeace má dnes více než 2,5 milionu členů a pobočky a kanceláře v 39. zemích světa. Organizace není spojena s žádnou politickou stranou a zabývá se výlučně ochranou přírody a životního prostředí. Jakkoliv je Greenpeace známé zejména svými přímými akcemi, zastává bezvýhradně a za všech okolností princip nenásilí. Pobočky Greenpeace v jednotlivých zemích se podílejí na velkých mezinárodních kampaních a zároveň se soustřeďují na místní problémy. Mezinárodní kampaně a flotila lodí Greenpeace jsou koordinovány ústředím Greenpeace International, které má sídlo v Amsterdamu. Aby si organizace uchovala svou nezávislost, nepřijímá peníze od vlád ani průmyslu. Finanční prostředky Greenpeace pocházejí od jednotlivých členů a z prodeje drobných reklamních předmětů, jako jsou trička a kalendáře.
V České republice
Zdejší pobočka Greenpeace byla založena v roce 1992 a od té doby jsme vedli mimo jiné kampaně za záchranu Libkovic, proti dostavbě Temelína, za vyčištění Labe, proti toxickým hračkám z PVC, za rozvoj solární energie (fotovoltaiky) a proti uvolňování geneticky manipulovaných organismů (GMO) do životního prostředí. Příležitostně se podílíme též na velkých mezinárodních kampaních Greenpeace, jako jsou například protesty proti testům atomových zbraní nebo ochrana pralesů a velryb. Chceme v České republice nadchnout pro svoji práci tolik příznivců, abychom v budoucnu byli zcela finančně nezávislí na naší mateřské organizaci Greenpeace International.
124a_0138
-Aktivisté Greenpeace na nafukovacích člunech brání vytažení plejtváka malého na japonskou velrybářskou loď --Aktivisté ekologických organizací žádající ochranu Bělověžského pralesa-
-Šest aktivistů Greenpeace se dnes ráno spustilo z pražského Nuselského mostu a rozvinulo obří transparent.-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Allison Allison | Web | 6. března 2008 v 23:31 | Reagovat

do toho greenpeace....plně vás podporuju!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama